Reklamacje, zwroty i refundacje

1) Jak złożyć reklamację lub zwrócić towar

Aby złożyć reklamację, musisz wypełnić formularz reklamacyjny i następnie wysłać go na email: [email protected].

Formularz znajdziesz tutaj: Formularz reklamacyjny

Jeśli masz problem z wypełnieniem reklamacji, napisz do nas na [email protected], a my Cię pokierujemy.

2) Ustawowy termin 30 dni rozpoczyna się wraz ze złożeniem formularza

patrz cytaty ze strony internetowej coi.cz zgodnie z § 13, § 19 (3) i § 24 (7) (l) i (x) ustawy nr 634/1992 Dz. U. o ochronie konsumentów; § 570 (1), § 605 (1), § 607, § 2169 (1) ustawy nr 89/2012 Dz.

Rozpatrywanie reklamacji nie może trwać dłużej niż 30 dni kalendarzowych bez zgody użytkownika. Sprzedawca, jak również warsztat naprawczy wyznaczony przez sprzedawcę, do którego użytkownik zwróci się o naprawę, musi podjąć decyzję w sprawie reklamacji niezwłocznie lub w ciągu 3 dni roboczych w skomplikowanych przypadkach. Termin ten nie obejmuje czasu odpowiedniego do rodzaju towaru i niezbędnego do profesjonalnej oceny wady. Reklamacja, w tym usunięcie wady, musi zostać rozpatrzona tak szybko, jak to możliwe, ale najpóźniej w ciągu 30 dni od daty jej złożenia. Jeśli użytkownik i sprzedawca uzgodnią dłuższy termin, wówczas reklamacja musi zostać rozpatrzona przed upływem przedłużonego terminu. Termin biegnie od momentu złożenia reklamacji. Dzień po złożeniu reklamacji jest pierwszym dniem 30-dniowego okresu. Jeśli koniec okresu przypada na sobotę, niedzielę lub dzień ustawowo wolny od pracy, okres ten kończy się następnego dnia roboczego. W przypadku osobistego udania się do siedziby sprzedawcy lub centrum serwisowego, nie będzie kwestionowane, kiedy roszczenie zostało zgłoszone, ponieważ członek personelu musi być obecny w lokalu przez cały czas, aby przyjmować i rozpatrywać roszczenia. W przypadku wysłania reklamacji pocztą, reklamacja zostanie złożona, gdy tylko sprzedawca otrzyma list i będzie miał możliwość zapoznania się z jego treścią. Nie jest ważne, czy faktycznie to zrobi. Wystarczy, że przesyłka dotarła do jego skrzynki pocztowej. Od tego momentu można liczyć termin na złożenie reklamacji. W przypadku składania reklamacji drogą mailową warto upewnić się, że mail został odebrany lub przeczytany. Reklamację uważa się za rozpatrzoną z chwilą poinformowania przez sprzedawcę lub serwis o rozpatrzeniu reklamacji i sposobie jej rozpatrzenia, nie później niż 30 dnia od dnia złożenia reklamacji, chyba że termin ten został przedłużony. Jednocześnie towar przekazany do reklamacji, naprawiony lub wymieniony w przypadku uznania reklamacji lub nienaprawiony w przypadku odrzucenia reklamacji, musi być dostępny w placówce, w której reklamacja została złożona.

3) Zwrot – termin i metoda zwrotu

Reklamacja przyjęta, kiedy otrzymasz zwrot pieniędzy?

Po rozpatrzeniu reklamacji dział finansowy wprowadzi dyspozycję do bankowości internetowej, a płatność zostanie odesłana do użytkownika. Okres zwrotu wynosi maksymalnie 14 dni roboczych. Z reguły jednak jesteśmy w stanie dokonać zwrotu płatności w ciągu 5 dni roboczych.

Gdzie dokonamy zwrotu pieniędzy?

W przypadku płatności kartą

Jeśli zapłaciłeś kartą, możemy zwrócić pieniądze na kartę płatniczą, a proces ten zwykle trwa maksymalnie 3 dni – poinstruujemy dostawcę karty, który będzie musiał to przetworzyć, a pieniądze zostaną zwrócone w ciągu około 3 dni roboczych.

1. Postanowienia wstępne

1.1 Niniejsza Procedura reklamacyjna została wydana przez Aphrodite & Alpha, s.r.o z siedzibą Příčná 1892/4 Nové Město (Praga 1) 11000 Praga, numer identyfikacyjny: 17424062, numer podatkowy: CZ17424062, zarejestrowana w rejestrze handlowym prowadzonym przez Sąd Miejski w Pradze, dział C, wkładka 371503, e-mail [email protected], telefon +48 73 2577200 (zwaną dalej “Sprzedawcą”).

1.2 Niniejsza Procedura Reklamacyjna zawiera informacje na temat zakresu, warunków i sposobu korzystania z prawa do wadliwego wykonania (zwanego dalej “reklamacją”) w związku z umowami kupna zawartymi między Klientem a Sprzedawcą, wraz z informacją, gdzie można złożyć reklamację.

2. Warunki i sposób zgłaszania roszczeń

2.1 Klient może złożyć reklamację, wypełniając formularz reklamacyjny pod następującym adresem.

2.2 Klient powinien złożyć reklamację za pomocą internetowego formularza reklamacji. Klient powinien udowodnić zakup reklamowanych towarów za pomocą dowodu zakupu lub należycie wypełnionego dowodu zwrotu.

2.3 Reklamację należy złożyć bez zbędnej zwłoki, niezwłocznie po wykryciu wady. Jakakolwiek zwłoka w dalszym użytkowaniu towarów może spowodować pogłębienie się wady i pogorszenie jakości towarów, co może stanowić podstawę do odrzucenia reklamacji.

2.4 Reklamację uznaje się za prawidłowo złożoną, jeśli nie stoją jej na przeszkodzie ogólne zasady higieny. Klient jest zobowiązany do przedstawienia reklamowanego towaru oczyszczonego, wolnego od wszelkich zanieczyszczeń i higienicznie zdrowego. Sprzedający ma prawo odmówić przyjęcia do reklamacji towaru, który nie spełnia wyżej wymienionych zasad higieny (w szczególności dekretu nr 91/1984 Dz. U. o środkach przeciwko chorobom zakaźnym).

2.5. Sprzedawca jest zobowiązany do wydania Klientowi pisemnego potwierdzenia osobiście lub pocztą elektroniczną, kiedy Klient skorzystał z tego prawa, jaka jest treść reklamacji i jakiego sposobu rozpatrzenia reklamacji Klient wymaga; a ponadto potwierdzenie terminu i sposobu rozpatrzenia reklamacji oraz czasu trwania reklamacji lub pisemne uzasadnienie odrzucenia reklamacji.

2.6. Sprzedawca lub upoważniony przez niego pracownik podejmie decyzję w sprawie reklamacji niezwłocznie, w skomplikowanych przypadkach w ciągu 3 dni roboczych. Do terminu tego nie wlicza się czasu odpowiedniego dla danego rodzaju produktu lub usługi, niezbędnego do fachowej oceny wady. Reklamacja, w tym usunięcie wady, musi zostać rozpatrzona bez zbędnej zwłoki, najpóźniej w ciągu 30 dni od daty zgłoszenia reklamacji, chyba że Sprzedawca uzgodni z konsumentem dłuższy termin.

2.7 Jeśli Kupujący nie przyjmie reklamacji od przewoźnika bez ważnego powodu lub nie odbierze reklamacji osobiście w zakładzie w ciągu 3 miesięcy od powiadomienia o rozpatrzeniu reklamacji, Sprzedawca zastrzega sobie prawo do zbycia nieodebranej reklamacji.

3. Zakres praw wynikających z wadliwego wykonania

3.1 Prawa i obowiązki Sprzedawcy i Klienta w zakresie gwarancji jakości towaru przez Sprzedawcę przy odbiorze oraz praw Klienta z tytułu wadliwego wykonania regulują odpowiednie powszechnie obowiązujące przepisy (w szczególności przepisy § 2161 i nast. ustawy nr 89/2012 Dz.U. (zwanej dalej “Kodeksem cywilnym”) oraz ustawy nr 634/1992 Dz.U. o ochronie konsumentów (zwanej dalej “Ustawą o ochronie konsumentów”)).

3.2 Sprzedający jest odpowiedzialny wobec Klienta za to, że towar jest wolny od wad w momencie jego otrzymania. W szczególności Sprzedawca jest odpowiedzialny wobec Klienta za to, że w momencie odbioru towaru przez Klienta : (a) towary mają właściwości uzgodnione pomiędzy Sprzedawcą a Klientem, a w przypadku braku uzgodnienia, takie właściwości, jakie Sprzedawca lub producent opisał lub jakich Klient oczekiwał, biorąc pod uwagę charakter towarów i na podstawie przeprowadzonej przez nich reklamy; (b) towary nadają się do celu, dla którego Sprzedawca określa ich przeznaczenie lub dla którego towary tego rodzaju są zwykle używane; (c) towary mają odpowiednią ilość, miarę lub wagę; (d) towary są zgodne z wymogami prawa.

3.3 Za wadę nie uważa się: a) zmiany (właściwości) Towarów wynikającej ze zużycia, niewłaściwego użytkowania, nieodpowiedniej lub niewłaściwej konserwacji, naturalnych zmian w materiałach, z których Towary są wykonane, wszelkich uszkodzeń spowodowanych przez Klienta lub osobę trzecią lub jakiejkolwiek innej niewłaściwej interwencji, b) różnicy w odcieniach kolorów w rzeczywistości i na urządzeniach elektronicznych. Jeżeli towar nie odpowiada wyobrażeniom Klienta, ma on prawo odstąpić od umowy w terminie 14 dni od otrzymania towaru zgodnie z art. 8 Regulaminu.

3.4 Jeśli wada ujawni się w ciągu sześciu miesięcy od otrzymania towaru, uznaje się, że towar był wadliwy w momencie jego otrzymania.

3.5 Jeśli towary nie mają cech określonych w artykule 3.2 powyżej, klient może również zażądać dostarczenia nowych towarów bez wad, chyba że jest to nieuzasadnione ze względu na charakter wady, ale jeśli wada dotyczy tylko części przedmiotu, klient może zażądać jedynie wymiany części; jeśli nie jest to możliwe, może odstąpić od umowy. Jeżeli jednak jest to nieproporcjonalne ze względu na charakter wady, w szczególności jeżeli wadę można usunąć bez zbędnej zwłoki, klient ma prawo do bezpłatnego usunięcia wady.

3.6 Klient jest również uprawniony do dostawy nowego towaru lub wymiany części w przypadku wady usuwalnej, jeżeli nie jest w stanie prawidłowo korzystać z rzeczy z powodu ponownego wystąpienia wady po naprawie lub z powodu większej liczby wad. W takim przypadku klient ma również prawo do odstąpienia od umowy kupna.

3.7 Jeśli klient nie odstąpi od umowy sprzedaży lub jeśli nie skorzysta z prawa do dostawy nowych towarów bez wad, wymiany części lub naprawy towarów, może zażądać rozsądnej zniżki. Klient jest również uprawniony do rozsądnego rabatu, jeżeli Sprzedawca nie jest w stanie dostarczyć nowego towaru bez wad, wymienić części towaru lub naprawić towaru, a także jeżeli Sprzedawca nie usunie wady w rozsądnym terminie lub jeżeli usunięcie wady spowodowałoby znaczne trudności dla Klienta.

3.8 Prawo do wadliwego wykonania nie przysługuje klientowi, chyba że klient wiedział, że towary mają wadę przed przyjęciem dostawy towarów, lub chyba że klient sam spowodował wadę.

3.9 Klient jest uprawniony do skorzystania z prawa do wady, która występuje w towarach konsumpcyjnych w ciągu 24 miesięcy od odbioru towarów (z wyjątkiem przypadków określonych w punkcie 3.8 powyżej). Nie dotyczy to: a) w przypadku towarów sprzedawanych po niższej cenie, wady, dla której uzgodniono niższą cenę, b) zużycia towarów spowodowanego ich normalnym użytkowaniem lub c) jeśli wynika to z charakteru rzeczy.

3.10 Jeśli wadliwe wykonanie stanowi istotne naruszenie umowy, klient ma prawo: a) do usunięcia wady poprzez dostarczenie nowej rzeczy bez wady lub dostarczenie brakującej rzeczy, b) do usunięcia wady poprzez naprawę rzeczy, c) do otrzymania rozsądnego rabatu od ceny zakupu lub d) do odstąpienia od umowy.

3.11 Klient powiadomi Sprzedawcę o wybranym przez siebie prawie w momencie powiadomienia o wadzie lub bez zbędnej zwłoki po powiadomieniu o wadzie. Klient nie może zmienić dokonanego wyboru bez zgody Sprzedawcy; nie ma to zastosowania, jeżeli Klient zażądał naprawy wady, która okaże się nieusuwalna. Jeśli Sprzedawca nie usunie wad w rozsądnym terminie lub jeśli Sprzedawca powiadomi Klienta, że nie usunie wad, Klient może zażądać odpowiedniego rabatu od ceny zakupu w miejsce usunięcia wady lub może odstąpić od umowy. Jeśli klient nie skorzysta ze swojego prawa w terminie, przysługują mu prawa wynikające z artykułów 3.12 do 3.14.

3.12 Jeśli wadliwe wykonanie stanowi nieistotne naruszenie umowy, klient ma prawo do usunięcia wady lub do rozsądnej zniżki w cenie zakupu.

3.13. Dopóki Klient nie skorzysta z prawa do obniżki ceny zakupu lub nie odstąpi od umowy, Sprzedawca może dostarczyć brakujące towary lub usunąć wady prawne. Inne wady mogą zostać usunięte według wyboru Sprzedającego poprzez naprawę Towarów lub dostarczenie nowych Towarów; wybór nie może powodować nieuzasadnionych kosztów dla Klienta.

3.14. Jeśli Sprzedawca nie usunie wady Towaru lub odmówi jej usunięcia w odpowiednim czasie, Klient może zażądać obniżenia ceny zakupu lub odstąpić od Umowy. Klient nie może zmienić dokonanego wyboru bez zgody Sprzedawcy.

4. Postanowienia końcowe

4.1 Procedura Reklamacji została opracowana zgodnie z Kodeksem cywilnym i Ustawą o ochronie konsumentów.

4.2 Reklamacje rozpatrywane są zgodnie z niniejszym Regulaminem Reklamacji, Kodeksem Cywilnym, Ustawą o Ochronie Konsumentów oraz innymi właściwymi przepisami prawa.

Te warunki są skuteczne od 11.1.2024